image06 image07 image04 image03 image02

Rehabilitacja
i masaż

Skuteczna rehabilitacja jest gwarancją powrotu do zdrowia. Gabinet rehabilitacji
i masażu w Lubartowie.

Oferta

Rehabilitacja po udarze, wylewie, masaż klasyczny, limfatyczny, leczenie skoliozy.

Specjalizujemy się w szerokorozumianej rehabilitacji i masażach

Rehabilitacja poudarowa

Rehabilitacja skierowana jest do osób po przebytym udarze lub wylewie. Zazwyczaj mamy do czynienia z niedowładem prawej lub lewej strony. Pacjent stracił umiejętność siedzenia, chodzenia, mówienia. Rehabilitacja ma na celu przywrócenie funkcjonowania, opanowanie podstawowych czynności w nowej rzeczywistości. Dzięki rehabilitacji wiele osób wróciło do normalnego życia i są dowodem na to, że warto walczyć o zdrowie.

 

Zespół szyjno-barkowy

Co raz częstsze bole odcina szyjnego, stawu brakowego, łokciowego powodują dyskomfort funkcjonowania objawiający się bólem rąk i drętwieniem z promieniowaniem do palców. Jeśli miewacie Państwo takie problemy oznacza to, że będzie potrzeba rehabilitacja i masaż odcina szyjnego kręgosłupa. Czasem wystarczy 5 zabiegów by poczuć upragnioną ulgę.

Kogo dotyczy: stomatolodzy, fryzjerzy, informatycy, kierowcy, szwaczki i inni.

 

Mobilizacja

Ból kręgosłupa, nie można siedzieć, nie można spokojnie spać, nie można chodzić, bóle głowy, szum w uszach. Zazwyczaj jest to spowodowane uciskiem dysku kręgosłupa na nerw. Mobilizacja polega na rozciąganiu stawów między kręgowych i odpowiednim zmobilizowaniu dysku dzięki czemu nie odczuwany ucisku na nerw i bólu. Aby proces był długotrwały potrzebne są specjalne ćwiczenia mięśni, które powodują stabilizację mobilizowanego wcześniej odcinaka kręgosłupa.

Kogo dotyczy: osoby pracujące w pozycji siedzącej.

 

Bóle przeciążeniowe kręgosłupa

Brak napięcia mięśniowego powoduje przeciążenie kręgosłupa w każdym odcinku objawiające się bólem. Odbudowanie napięcia mięśni to proces długotrwały, który można skrócić poprzez intensywne ćwiczenia. Przygotowujemy indywidualny zestaw ćwiczeń, dzięki któremu odzyskasz formę i pozbędziesz się bólu kręgosłupa. Tylko fachowa wiedza i odpowiednio dobrane ćwiczenia do Twoich predyspozycji i możliwości gwarantują sukces.

Kogo dotyczy: osoby pracujące w pozycji siedzącej, nie uprawiające czynnego ruchu.

 

Skolioza u dzieci

Piąty rok życia dziecka to czas w którym możemy już zauważyć pierwsze oznaki wady postawy. Nierówne łopatki względem siebie, wysunięty brzuch do przodu, nierówne stawy biodrowe, rotacja miednicy informują rodzica o niewłaściwej postawie dziecka. Co można w takiej chwili zrobić?
Nasza pomoc skupia się na ocenie postawy dziecka, postawieniu diagnozy oraz przygotowaniu odpowiedniego zestawu ćwiczeń w formie zabawy ruchowej. Ćwiczenia mają na celu nauczyć dziecko systematyczności wykonywania ćwiczeń, poprawienie układu mięśniowo – kostnego. Jeśli w odpowiednim momencie nie zwrócimy uwagi na dziecko (jego wadę postawy) to w przyszłości dojdzie do skrzywienia bocznego kręgosłupa. Skolioza wśród dzieci jest dzisiaj olbrzymim problemem zarówno u chłopców jak i dziewczynek. Jednak to dziewczynki przez skoliozę mogą mieć więcej problemów w przyszłości a związane jest to z chęcią bycia mamą (problemy podczas ciąży i po porodzie).

Kogo dotyczy: dzieci w wieku od 5 roku życia do 16 roku życia (okres szkolny).

 

Masaże

Częste nacięcie mięśniowe, stresy, zmęczenie, codzienna praca. relaks! czas na masaż!
Oferujemy masaż: klasyczny, limfatyczny, masaż bańką chińską, masaż gorącymi kamieniami, masaż chiński. Po masażu poczujesz rozluźnienie, relaks, obniża się napięcie mięśniowe, wyciszenie i uspokojenie. Odzyskujesz równowagę emocjonalną.
Ulga jaką niesie ze sobą nasz masaż powoduje, że jesteśmy najczęściej polecanym gabinetem masażu w Lubartowie.

Kogo dotyczy: każdego zapracowanego człowieka.